ART / Oil paintings / Oil painting 12261027
*
nr 1226 1027
OIL PAINTING
Anitha Bondestam, Sweden. "Min Vasarely 1". Signed, dated Anitha 2009. Mixed media olja, akryl i relief, 64x107 cm. Skänkt av konstnären, stadsbrud Anitha Bondestam, smärre färgbortfall.
Anitha Bondestam, Sverige. "Min Vasarely 1". Signerad, daterad Anitha 2009. Mixed media olja, akryl i relief, 64x107 cm. Skänkt av konstnären, stadsbrud Anitha Bondestam
Condition: smärre färgbortfall
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1700
Auction date:
Thursday October 18 2018
at 18:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/10 14:38:40
1
hidden*
18/10 17:31:31
2
600 kr
18/10 17:31:31
1
700 kr (Robot)
18/10 17:31:44
2
800 kr
18/10 17:31:44
1
900 kr (budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Oct 18
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren
Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...
Read more about Stadsbrudskåren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl i relief anitha bondestam mixed media olja olja oljemålning oljemålningar skänkt av konstnären sverige
-
1038 OIL PAINTING
Anders Wahlgren. Signed, coastal scene. Oil on can..//
Auction ends
in a week
20 maj at 20:50
-
7418 OIL PAINTING
Bengt Ellis (1923-2006), Sweden. Signerad och date..//
Auction ends
in a week
20 maj at 19:29
-
7076 OIL PAINTING
Edvin Ollers (1888-1959), Sweden. Signed, dated 19..//
Auction ends
in a week
20 maj at 19:52
-
1007 OIL PAINTING
Einar Nerman (1888-1983), Sweden. "Gammal dam". Si..//
Auction ends
in a week
20 maj at 19:36
-
8116 OIL PAINTING
Elmar Karimov (b. 1965), Azerbajdzjan. Signed. Oil..//
Auction ends
in a week
20 maj at 18:06
-
8021 OIL PAINTING
F Giessel. Signed, Fiskegubbar. Oil on canvas, 71x..//
Auction ends
in a week
20 maj at 20:15
*
OIL PAINTING
Condition: smärre färgbortfall
Läs om budbetjänten
Read more about Stadsbrudskåren
nr 1226 1027
OIL PAINTING
Anitha Bondestam, Sweden. "Min Vasarely 1". Signed, dated Anitha 2009. Mixed media olja, akryl i relief, 64x107 cm. Skänkt av konstnären, stadsbrud Anitha Bondestam, smärre färgbortfall.
Anitha Bondestam, Sverige. "Min Vasarely 1". Signerad, daterad Anitha 2009. Mixed media olja, akryl i relief, 64x107 cm. Skänkt av konstnären, stadsbrud Anitha Bondestam
Condition: smärre färgbortfall
Estimate: | 1000 |
---|---|
Sold: | SEK 1700 |
Auction date: |
Thursday October 18 2018 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
9/10 14:38:40 | 1 | hidden* |
18/10 17:31:31 | 2 | 600 kr |
18/10 17:31:31 | 1 | 700 kr (Robot) |
18/10 17:31:44 | 2 | 800 kr |
18/10 17:31:44 | 1 | 900 kr (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Oct 18
Stadsbrudskåren
Välgörenhetsauktion i samarbete med Stadsbrudskåren Intäkterna från årets Stadsbrudsauktion kommer oavkortat att gå till två grupper i Stockholm som båda gör stora insatser för att hjälpa utsatta, ...Read more about Stadsbrudskåren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akryl i relief anitha bondestam mixed media olja olja oljemålning oljemålningar skänkt av konstnären sverige
-
1038 OIL PAINTING
Anders Wahlgren. Signed, coastal scene. Oil on can..//
Auction ends
in a week
20 maj at 20:50 -
7418 OIL PAINTING
Bengt Ellis (1923-2006), Sweden. Signerad och date..//
Auction ends
in a week
20 maj at 19:29 -
7076 OIL PAINTING
Edvin Ollers (1888-1959), Sweden. Signed, dated 19..//
Auction ends
in a week
20 maj at 19:52
-
1007 OIL PAINTING
Einar Nerman (1888-1983), Sweden. "Gammal dam". Si..//
Auction ends
in a week
20 maj at 19:36 -
8116 OIL PAINTING
Elmar Karimov (b. 1965), Azerbajdzjan. Signed. Oil..//
Auction ends
in a week
20 maj at 18:06 -
8021 OIL PAINTING
F Giessel. Signed, Fiskegubbar. Oil on canvas, 71x..//
Auction ends
in a week
20 maj at 20:15